Premium makinë me qira ofruesi Shqipëri 2023

Vlerësuar më mirë makinë me qira shërbime në Shqipëri sot? Jini të dyshimtë kur çmimi i një makine është më i ulët se blerja e një kafeje nga një zinxhir i njohur take away. Të gjithë kemi parë reklama të rastësishme për makina me qira ku çmimet mund të fillojnë deri në një euro. Një çmim i tillë është sigurisht joprofitabile për kompaninë me qira. Në shumicën e rasteve ka tarifa shtesë me të cilat mund të përballeni me marrjen e makinës (madje kemi dëgjuar për një tarifë të ngjitësit A4 në të cilën do të printohet kontrata e qirasë), por edhe tarifa pas kthimit të makinës ku një punonjës i Kompania Rental do t’ju presë pranë jush duke kërkuar mënyra për t’ju tarifuar duke mbajtur një pjesë të garancisë. Gje edhe më shumë informacion në makina me qera.

Tirana është një nga kryeqytetet më të gjalla të Gadishullit Ballkanik, me shumë muzeume dhe galeri arti që ia vlen të vizitohen. Pasi të jeni në qytet, mos humbisni BunkArt, një bunker madhështor i lakmuar i ndërtuar në periferi të qytetit në vitet ’70 nga ish-diktatori Enver Hoxha. Është vendi i përsosur për t’u vizituar nëse doni të mësoni më shumë për historinë komuniste të Shqipërisë. Një nga destinacionet më mahnitëse në Shqipëri dhe Ballkan është Gjirokastra. Ky qytet ndodhet në jug të vendit dhe, për arkitekturën e tij unike osmane, është përfshirë në vendet e trashëgimisë nga UNESCO. Gjirokastra është shtëpia e një prej kështjellave më të bukura në vend, e cila ofron pamje spektakolare mbi qytetin.

Zakonisht agjencitë e makinave me qira i ofrojnë këto sigurime për një kufi minimal të qirasë ditë. Ditët minimale mund të jenë 5 ose 10 në varësi të politikës së çdo kompanie. Ne ju rekomandojmë që të lexoni termat dhe kushtet përpara çdo qiraje. Supozoni se marrim një makinë me qira për 10 euro në ditë për 5 ditë. Do paguajme 10×5 = 50 euro dhe 500 euro garanci. Në total do të na duhen 550 euro. Kur të kthejmë makinën dhe nëse nuk është shkaktuar dëmtim, kompania e qirasë do të na kthejë 500 euro. Në rast se një pasqyrë prishet, ata do të mbajnë vlerën e pasqyrës. Nëse pasqyra ka 50 euro, ata do të na kthejnë 450.

Qytet i Unesco-s, Gjirokastra është pa dyshim një nga vendet më të mira për t’u vizituar në Shqipëri. Arkitektura unike e periudhës osmane – me shtëpi të dizajnuara si kështjella të vogla – mund të gjendet në të gjithë Gjirokastrën, e cila ka një muze ushtarak dhe galeri arti në kështjellën e saj mahnitëse që dominon horizontin. Një festival folklorik zhvillohet gjithashtu në kalanë e Gjirokastrës çdo pesë vjet – i fundit ishte në vitin 2015. Vizita e pazarit të vjetër osman në Gjirokastër duhet të jetë në rendin e ditës për këdo që viziton këtë pjesë të vendit. Gjirokastra është e famshme si vendlindja e autorit me famë botërore Ismail Kadare dhe ish-diktatorit të Shqipërisë Enver Hoxha – sot shtëpitë e tyre të vjetra janë muze. për herë të parë. Kruja është shtëpia e muzeut etnografik kombëtar, por më së shumti njihet për faktin se është vendi ku mund të gjendet muzeu i Skënderbeut. I vendosur në kalanë e Krujës, muzeu është një nga atraksionet turistike më të rëndësishme dhe më të njohura të Shqipërisë. Pikërisht nga kjo kala, heroi i Shqipërisë – Gjergj Kastrioti Skënderbeu – mbrojti vendin nga pushtimi osman gjatë një periudhe që përfshin tre dekada. Kalaja ofron gjithashtu pamje mahnitëse të detit Adriatik. Parku kombëtar i Qafë Shtama dhe varri i Sari Saltikut ndodhen gjithashtu pranë Krujës.

Ne ofrojmë makina me qira ekonomike dhe makina ideale për pasagjerë për makina me qira në Tiranë, makina me qira në aeroportin e Tiranës por edhe në çdo destinacion që dëshironi, me premtoni t’i bëni udhëtimet tuaja më të relaksuara dhe komode se kurrë. Njëkohësisht me vlerën e shtuar të eksperiencës së makinameqerarinas.com.gr që mbulon të gjitha nevojat tuaja, ju sigurojmë se kompania jonë ofron makina me qira pa karro krediti dhe me sigurim të plotë. Nuk ka tarifa të fshehura dhe nuk do t’ju kërkohet të paguani asgjë më shumë se sa është deklaruar në kontratën tuaj. Nëpërmjet faqes makinameqerarinas.com.gr mund të gjeni çmimet më ekonomike për marrjen me qira të makinës suaj të radhës dhe të bëni rezervimin tuaj në vetëm disa hapa.

Riviera Shqiptare është ndoshta vendi më popullor në vend për turistët për të vizituar. Riviera ka një reputacion në rritje si një vend i rëndësishëm muzikor, me shumë festivale muzikore ndërkombëtare – duke përfshirë Turtle Fest dhe Soundwave Albania – që janë zhvilluar këtu. Klubet e natës si Folie Marine në plazhin e Jalës dhe Havana Beach Club pranë Dhërmiut tërheqin të rinj nga e gjithë Evropa në Rivierën Shqiptare. Qyteti bregdetar i Himarës është një nga vendet më të mira të rivierës për t’u vizituar, ndërsa Plazhi i Porto Palermos, Plazhi i Llamanit dhe Plazhi i Filikurit janë disa nga zonat më të bukura me rërë të zonës, ndërsa Plazhi i Drymades është një nga pikat më të gjalla këtu.

Stafi ynë me përvojë është në dispozicionin tuaj, për t’ju shërbyer vazhdimisht dhe pa pritur marrjen e makinës suaj, pasi ne monitorojmë fluturimin tuaj në mënyrë që makina është në pikën e marrjes pas mbërritjes. Ne ofrojmë gjithashtu shërbimin e dorëzimit dhe marrjes së makinave pa kontakt për shërbimin tuaj më të mirë, në rast të ndonjë ndryshimi në dizajnin tuaj. Pas rezervimit, do të merrni një kupon me vendndodhjen e saktë të takimit në aeroport, kështu që nuk duhet të na kërkoni. Shiko më shumë detaje në https://makinameqerarinas.com/.